Trampoliinivoimistelu

KILPAILUKUTSU

PAIKKA 

Kilpailupaikka: Esport Center, Koivu-Mankkaan tie 5, 02200 Espoo



KILPAILUSARJAT JA AIKATAULU 

LA 8.06.2019

13:30-14:30 – STARA TRA+TG

14:30-16:30 – Ikäluokat harjoittelu (13-14,15-16,17-21) DMT

16:00-16:30 – Tuomarikokous

16:30-18:30 – Kilpailut Ikäluokat, DMT

17:00-18:45 – Vapaa harjoittelu 1lk TRA

18:30-18:45 – TRA Tuomarit kokous

18:30-18:45 – Palkintojenjako, DMT

18:45 -                 - Kilpailut 1lk (19 tytot, 7 pojat)

                                   – Palkintojenjako, Tra 1lk

SU 09.2019

08:30-09:30 – Vapaaharjoittelu, kaikki luokat, yksilö

09:00-11:00 – Harjoittelu Ikäluokat (alle 12, 13-14, 15-16, 17-21) Yksilö, Synkro

10:00-11:00 – Tuomarikokous

11:00-13:00 – Ikäluokat, Yksilö

13:30-13:30 – Harjoittelu synkro, Ikäluokat (alle 12, 13-14, 15-16, 17-21)

13:30-14:00 – Synchro kilpailut, Ikäluokat(alle 12, 13-14, 15-16, 17-21)

14:00-               – Palkintojen jako Ikäluokat

14:00-15:30 – Harjoittelu 2,3 luokat

14:30-15:30 – Tuomarikokous

15:30-17:45 – Kilpailu 2-3 luokka

17:45-                – Palkintojen jako


TUOMARIT

Tuomarit tulee ilmoittaa ilmoittautumisen yhteydessä tuomarivelvoitteen mukaisesti Kisapalveluun maanantai 20.5 mennessä. Ilmoittautumisessa tulee käydä ilmi tuomarin nimi ja tuomarikortin taso. 

Puuttuvasta tuomarista sakotetaan 250€/puuttuva tuomari. 

Tuomaripalaverit pidetään opastein merkityssä tilassa. Tuomareille on tarjolla syötävää ja kahvia. Seurat vastaavat tuomareidensa matkoista ja mahdollisesta majoituksesta. 

TILAT​

Passit ja muu materiaali noudetaan kisakansliasta Esport Arenalla (eri rakennus kuin Tra kilpailuareena). Sisäänkäynti tapahtuu Esport Center pääovista. 

Lämmittely ja verryttely tapahtuvat kilpailuareenan yhteydessä, lämmittelylle erikseen varatulla alueella. 

Kulkuväylät katsomoihin ja pukuhuoneisiin on merkitty opasteilla. Pukuhuoneisiin pääsy ensisijaisesti vain valmentajille ja voimistelijoille. 

Kisapaikalla on kahvio. Kahviossa maksaminen tapahtuu käteisellä tai kortilla.

LISENSSIT 

Kaikilla kilpailijoilla tulee olla voimassa oleva kilpailulisenssi ja urheilutapaturmavakuutus. Myös tuomarit ja valmentajat tarvitsevat lisenssin. 

PASSIT
Jokaisella tapahtumaan osallistuvalla tulee olla passi.  Myös valmentajien ja valmistautumistiloissa liikkuvien huoltajien tulee hankkia passit. Lisätietoja ja passien hinnat täällä.

ILMOITTAUTUMINEN
Ilmoittautuminen alkaa 1.4. klo 12 ja päättyy 30.4.  klo 18 (jälki-ilmoittautuminen 7.5. asti). Ilmoittautuminen tapahtuu Kisapalvelussa.

KULKUYHTEYDET

Esport Center sijaitsee Tapiolan Urheilupuistossa, lähellä Tapiolaa. Helpoiten paikalle pääsee Helsingin keskustasta metrolla, pysäkin nimi on Urheilupuisto. Espoon puolelle Helsingistä matkustaessa tarvitaan seutualueen matkalippu.

Pysäköintitilaa henkilöautoille on runsaasti.

RUOKAILUT
Lounasta ja päivällistä tarjotaan kisapäivinä Esport Arenalla, lisätiedot ja tilaukset 10.5. mennessä täällä.

MAJOITUS
Järjestäjä tarjoaa koulumajoitusta osallistujille, lisätiedot ja tilaukset 10.5. mennessä täällä.

YHTEYSTIEDOT

Kate Shatalova-Sorsa
estt.kate (at) gmail.com