Naisten telinevoimistelu

KILPAILUKUTSU

PAIKKA
Esport Arena, Koivu-Mankkaan tie 5, 02200 Espoo


ILMOITTAUTUMINEN
Ilmoittautuminen alkaa 1.4. klo 12 ja päättyy 30.4.  klo 18 (jälki-ilmoittautuminen 7.5. asti). Ilmoittautuminen tapahtuu Kisapalvelussa. Ilmoittautuminen timanttimerkkiin tapahtuu erikseen Satu Murtoselle satu.murtonen@voimistelu.fi.

PASSIT
Jokaisella tapahtumaan osallistuvalla tulee olla passi.  Myös valmentajien ja valmistautumistiloissa liikkuvien huoltajien tulee hankkia passit. Lisätietoja ja passien hinnat täällä.

RUOKAILUT
Lounasta ja päivällistä tarjotaan kisapäivinä Esport Arenalla, lisätiedot ja tilaukset 10.5. mennessä täällä.

MAJOITUS
Järjestäjä tarjoaa koulumajoitusta osallistujille, lisätiedot ja tilaukset 10.5. mennessä täällä.

LISENSSIT
Jokaisella kilpailuun osallistuvalla tulee olla voimassa oleva lisenssi. 

MUSIIKKI
Musiikit lähetetään sähköpostilla osoitteeseen musiikki@espoontelinetaiturit.fi. Musiikin tulee olla valmiiksi oikean mittainen ja mp3 muodossa.

TUOMARIT
Tuomarit tulee ilmoittaa tuomarivelvoitteen mukaisesti ilmoittautumisen yhteydessä sähköpostitse salmi.anna@yahoo.fi viimeistään 20.5. 

TIEDUSTELUT
Anna Salmi, salmi.anna@yahoo.fi, puh. 0440889405



AIKATAULU:

Perjantai 7.6 

9:00 E-luokka nuoremmat ja vanhemmat lämmittely

10:30 E-luokka nuoremmat ja vanhemmat kilpailu


10:20 B-luokka nuoremmat lämmittely

11:00 B-luokka nuoremmat kilpailu


13:20 B-luokka vanhemmat lämmittely

14:00 B-luokka vanhemmat kilpailu


14:30 F, G, 4, 5-luokat lämmittely

16:00 F, G, 4, 5-luokat kilpailu


15:30 Timanttimerkkitesti lämmittely

16:00 Timanttimerkkitesti (Vitikka 4)


16:50 STARA lämmittely

17:30 STARA

Lauantai 8.6 

8:30 Timanttimerkkitesti lämmittely

9:00 Timanttimerkkitesti (Vitikka 4) 


8.00 F&G-joukkuekilpailu lämmittely 

9:30 F & G -joukkuekilpailu


10:50 C-luokka vanhemmat lämmittely

11:30 C-luokka vanhemmat kilpailu


13:00 Timanttimerkin suorittaneiden palkitseminen


12:00 E-joukkuekilpailu& Aikuisten lämmittely

13:30 E-joukkuekilpailu

13:30 Aikuisten luokat kilpailu


14:20 C-luokka nuoremmat lämmittely

15:00 C-luokka nuoremmat kilpailu 


Sunnuntai 9.6 

8:50 D-luokka nuoremmat lämmittely

9:30 D-luokka nuoremmat kilpailu


8:00 MJL 1-luokka lämmittely

9:30 MJL 1-luokka kilpailu


11:50 D-luokka vanhemmat lämmittely

12:30 D-luokka vanhemmat kilpailu


11:30 MJL 2&3-luokat lämmittely

13:00 MJL 2&3-luokat kilpailu

Ylituomarit Hanna Melgin (la-su), Taina Teräs, Emmi Tourunen