Alustava aikataulu

Torstai 6.6.

Esport Center
18:30-20 Rytminen voimistelu: Nuorten yksilöiden MM-karsinta 2, nuorten joukkueen MM - näyttö (järjestys
20:00 Rytminen voimistelu: Nuorten yksilöiden MM-karsinta 2, palkintojenjako

Perjantai 7.6.     

Tapiolan liikuntahalli
10:00-12:00 Joukkuevoimistelu: 12-14 v kilpasarjojen mestaruuskilpailut, harjoitukset (järjestys)
14:00- n. 19:00 Joukkuevoimistelu: 12-14 v kilpasarjojen mestaruuskilpailut, alkukilpailu (järjestys)

Esport Center
16:30-21 Rytminen voimistelu:  Yksilöiden ikäkausikilpailut 12v ja nuoret B-sarja (järjestys)
21:00 Rytminen voimistelu:  Yksilöiden ikäkausikilpailut 12v ja nuoret B-sarja, palkintojenjako
TeamGym: 3-6. lk, Kilha, Masters

Esport Arena
Akrobatiavoimistelu: 1-2. lk ja Stara
Miesten telinevoimistelu: 4. lk, 4. lk eliitti, 5. luokat
Naisten telinevoimistelu: B, E, F, G -luokat, MJL 4. ja 5. luokat, Stara

Lauantai 8.6.     

Tapiolan liikuntahalli
09:45-11:50 Tanssillinen voimistelu: TanVo Cup 3, harjoitukset (järjestys)
12-12:45 Tauko
12:45-15:45 Tanssillinen voimistelu: TanVo Cup 3, kilpailusuoritukset (järjestys)
16:00 Tanssillinen voimistelu, TanVo Cup 3, palkintojenjako
16:30-16:48 Joukkuevoimistelu: 8-10 v sarja harjoitukset (järjestys)
17:00-19:30 Joukkuevoimistelu: 12-14 v kilpasarjojen mestaruuskilpailujen finaali, 8-10 v sarja (järjestys)

Esport Center
9-11:30 Rytminen voimistelu:  Yksilöiden ikäkausikilpailut 11v (järjestys)
11:40-12:25 Rytminen voimistelu:  Yksilöiden ikäkausikilpailut 8v  (järjestys)
12:30 Rytminen voimistelu:  Yksilöiden ikäkausikilpailut 11v ja 8v, palkintojenjako
13:30-15:30  Rytminen voimistelu:  Yksilöiden ikäkausikilpailut 10v (järjestys)
15:40-17  Rytminen voimistelu:  Yksilöiden ikäkausikilpailut 9v (järjestys)
17:00 Rytminen voimistelu:  Yksilöiden ikäkausikilpailut 10v ja 9v, palkintojenjako
Trampoliinivoimistelu: Ikäluokat, DMT, Stara
TeamGym: 1-2. lk, Stara

Esport Arena
Akrobatiavoimistelu: 3-4. lk, Esport Arena
Miesten telinevoimistelu: 1.  lk, 3.lk, 6. lk, joukkue, ikämiessarjat
Naisten telinevoimistelu: C, E, F, G lk joukkue, eilispäivän tähdet

19:30-20:45 Iltanäytös, kaikki lajit

Vitikka
Naisten telinevoimistelu: Timanttitestit

Sunnuntai 9.6.

Tapiolan liikuntahalli
10-13:00 Kilpa-aerobic: ND IW, 2lk, 3lk IW (järjestys)
13:00 Kilpa-aerobic: palkintojenjako 2lk
13:40-15:20 Kilpa-aerobic: ND TR, 3lkTR, ND GR, 4lk IW alkaa (järjestys)
15:20 Kilpa-aerobic: palkintojenjako ND ja 3lk
15:40-18:25 Kilpa-aerobic: 4lk IW (jatkuu), 5lk ja 6lk IW, 4lk, 5lk ja 6lk TR, AD (järjestys)
18.45-19:30 Kilpa-aerobic: SEN IW, SEN TR (SM-finaali) (järjestys)
19.40 Kilpa-aerobic: palkintojenjako 4lk, 5lk, 6lk, AD ja SEN

Esport Center
11-12:30 Rytminen voimistelu: Joukkueiden sekä duojen ja triojen harjoitukset
12:30-13.15 Rytminen voimistelu: Joukkueet luokat, 1.-6., JM ja M, Stara  (järjestys)
13:20 Rytminen voimistelu: palkintojenjako joukkueet
13:35-14:25 Rytminen voimistelu: Duot ja Triot, lapset ja prenuoret  (järjestys)
14:35-15:30 Rytminen voimistelu: Duot ja Triot, nuoret sekä naiset ja sekasarja  (järjestys)
15:35 Rytminen voimistelu: palkintojenjako Duot ja triot
16:00-18:00 Rytminen voimistelu: Timanttimerkkitestit (peilisali)
Tanssillinen voimistelu: Stara
Trampoliinivoimistelu: Ikäluokat, yksilöt ja synkro
Trampoliinivoimistelu: 1-3. lk

Esport Arena
Miesten telinevoimistelu: 2. lk, Stara
Naisten telinevoimistelu: D lk, MJL 1-3. lk

Lajien tarkemmat aikataulut löytyvät lajien omilta sivuilta.

Tapahtuma-alueen kartta ja kulkuyhteydet täällä.